Laurien Bleeker
Laurien Bleeker Persoonlijke verhalen 19 feb 2025
Leestijd: 3 minuten

Sabine van kinderkledingmerk Ammehoela: ‘Het is bij ons normaal dat ik soms even minder mama kan zijn’

In de rubriek ‘Momfluencer Moment’ krijgen we een kijkje in het gezinsleven van een inspirerende momfluencer. Deze week deelt Sabine (37) haar uitdagingen, wijsheden en tradities binnen het gezin. Sabine is mede-eigenaar van het duurzame kinderkledingmerk Ammehoela.

Hoe doen die momfluencers dat toch? Kinderen opvoeden, het huishouden runnen, een relatie onderhouden en dan hebben ze ook nog een eigen bedrijf. Je lijkt vaak het perfecte plaatje te zien, maar wees gerust: ook momfluencers hebben het leven niet altijd onder controle. In deze goudeerlijke rubriek vertellen de allerleukste online moms waarom het gezinsleven vaak puur geluk, maar echt niet altijd rozengeur en maneschijn is.

Momfluencer

  • Wie: Sabine (37)
  • Instagram: @ammehoela.kids
  • Aantal volgers: 41,1K
  • Aantal kinderen: drie, Kris (6), Rey (4) en Indi (1)
  • Beroep: mede-eigenaar kinderkledingmerk Ammehoela

Je hebt een eigen kinderkledingmerk en bent moeder van drie kinderen, hoe doe je dat?

“Ammehoela bestond al voor de geboorte van mijn kinderen. Hierdoor is het bij ons normaal dat er soms op stel en sprong iets moet gebeuren voor de zaak en dat ik dan even minder mama kan zijn en dat mijn ouders bijvoorbeeld bijspringen. Dit betekent ook dat ik op studiedagen juist wel mijn eigen tijd kan indelen en leuke plannen kan maken met de kids.”

“Ik vind het mooi hoe flexibel onze kids zijn, de oudste twee begrijpen steeds meer wat Ammehoela betekent en dat mama de kleding ‘maakt’ die zij dragen. Ik ben opgegroeid in een ondernemersgezin en ik hoop dat onze kids, net als ik, meekrijgen dat het belangrijk is om later iets te gaan doen wat je enorm leuk vindt. En dat hard en slim werken er ook bij hoort om je doelen te behalen. Het blijft een puzzel, zeker nu de kids ouder worden en er steeds meer hobby’s bij komen. Gelukkig zijn veel werkzaamheden vanaf elke locatie op te pakken.”

Welke waarden probeer je jouw kinderen mee te geven?

“Wij vinden het erg belangrijk dat onze kinderen altijd luisteren naar een verhaal van een ander en hier niet te snel over oordelen. Iedereen leeft zijn leven op zijn of haar manier en door een open blik te hebben op de wereld zullen zij hun eigen pad gaan kiezen. Wij hopen dat ze dat gaan doen met veel respect naar anderen en met veel zelfvertrouwen. Je weet nooit wat er op je pad komt, maar wij hopen dat ze natuurlijk heel gelukkig worden.”

Wat is jouw grootste uitdaging als moeder?

“Indi, de jongste, is nu net 1 jaar. Het is waar dat je bij drie kids ogen te kort komt. Op de momenten dat alle drie de kids thuis zijn, sta ik voor 200 procent aan. En met speeldates erbij is het helemaal opletten. Ligt er geen klein speelgoed op de vloer? Heeft iedereen genoeg te eten en te drinken? Dan valt er daar weer iemand en dan gebeurt er dit weer. Geen dag is hetzelfde. Het is waar wat ze zeggen dat drie kinderen veel is, maar je krijgt er enorm veel liefde voor terug en wat is het heerlijk als je die drie samen ziet spelen (al is het maar voor 2 minuten).”

Ammehoela Sabine
Bron: eigen beeld door Jamie Stoffels

Hebben jullie een gezinstraditie?

“Wij sluiten de dag altijd af door na het eten lekker te gaan dansen. Na het douchen en klaarmaken voor bed bespreken wij altijd nog even wat er wel en niet leuk was aan de dag. Zo hoop ik dat ze op latere leeftijd geleerd hebben dat als er iets is, ze dat altijd met ons kunnen bespreken. En dan volgt er een afsluiting waarbij Bas of ik zeggen: “Hou” en dan zeggen de kinderen: “van jou” en dan wij weer: “heleboel!” en dan de kinderen: “veel!” en wij: “Tot” en de kinderen: “morgen”. En tenslotte wij: “Love” en de kinderen: “you!”.

Lees hier de andere Momfluencer Moments

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Ieder weekend het beste van J/M Ouders in je mailbox 👪

Start je weekend goed met de mooiste verhalen van J/M Ouders.